Pożyczki społecznościowe

Oferta pożyczek społecznościowych

Kiedy wziąć pożyczkę?

Kiedy wziąć pożyczkę?

W jakich sytuacjach decydować się na kredyt gotówkowy, a kiedy wyjściem z patowej sytuacji będzie wzięcie pożyczki? Dziś wsparcie gotówkowe oferuje bardzo wiele firm, banków i parabanków. Jednak tam, gdzie są pieniądze, jest ryzyka wpadki w długi. Dlatego też, dobrze wcześniej rozeznać się w temacie i tym samym uniknąć sytuacji patowej. 

Różnice między kredytem a pożyczką

Podstawowa różnica między kredytem, a pożyczką, to określenie celu. Pożyczki nie wymagają określenia celu, na jaki zostaną przeznaczone pieniądze. Jak podają dostępne statystyki, najczęściej po pożyczki ludzie sięgają robiąc remont mieszkania, naprawiając samochód, ale i ratując domowy budżet. Co ciekawe coraz więcej osób decyduje się na tę formę finansowania swoich wakacji. Już teraz możemy spotkać się ze specjalną ofertą pożyczki wakacyjnej, która ma pomóc w spełnieniu wakacyjnych marzeń. 

Z kredytem na wakacje chyba jeszcze nikt się nie spotkał? Z reguły pożyczki udziela się od ręki, przy minimalnych formalnościach. Zatem jest ona łatwiej dostępna, nie wymaga określenia celu, przyczyny. Jak na razie pożyczki jawią się jako awaryjny szybko dostępny zastrzyk gotówkowy.

Gdzie, więc haczyk?

Najczęściej w wysokim oprocentowaniu pożyczki, aczkolwiek istnieją na rynku firmy, które oferują uczciwy procent. Z drugiej strony zawsze lepiej przeanalizować oprocentowanie pożyczki, jakie oferują firmy pozabankowe z oprocentowaniem pożyczki udzielanej przez bank. A co z ofertą pożyczek darmowych? Istnieją i takie pożyczki, tzw. pożyczki promocyjne, które kierowane są wyłącznie do nowych klientów. W takim procesie zobligowani jesteśmy do oddania jedynie pożyczonej kwoty, bez dodatkowych kosztów. Jednak, jak już zostało to wspomniane, takie pożyczki przysługuję jedynie nowym klientom i najczęściej opiewają na określoną przez instytucję pozabankową, czy też bank na minimalną kwotę, co jest kolejnym ograniczeniem atrakcyjnej oferty. Nie ma się też co łudzić, że tak chętnie promowane przez banki pożyczki na dowód są łatwo dostępne. Owszem, pierwsza rozmowa wstępna wymaga jedynie potwierdzenia tożsamości. Jednak, to tylko wstęp do procesu weryfikacji. Znacznie łatwiej taką pożyczkę otrzymać w firmach poza bankowych, które oferują tzw. pożyczkę bez BIK czy na dowód.

Podsumowując, pożyczka wydaje się być i częstokroć jest optymalnym rozwiązaniem w sytuacjach, kiedy istnieje potrzeba szybkiej gotówki przy minimalnych formalnościach. Niech będzie to remont, kupno samochodu, wyjazd na urlop lub tymczasowy brak gotówki. By wybrać najbardziej korzystną ofertę warto sprawdzać i porównywać oferty różnych firm, nie tylko banków, do których nadal mamy chyba największe zaufanie. Co ciekawe, na rynku finansowym pojawia się coraz więcej odpowiedzialnych i wiarygodnych firm pozabankowych, oferujących pożyczki na uczciwych warunkach. Warto, więc poznać i te oferty. Uważam, że z czasem społeczeństwo przekona się, a mity o horrendalnych oprocentowaniach zostaną obalone. 

Konkurencja wśród firm finansowych, w tej kwestii działa na korzyść klienta. Firmy zabiegając muszą dawać coraz lepsze warunki, niższe oprocentowania lub dodatkowe usługi. 

Źródło: www.kredytgo.pl

Udostępnij artykuł:

Najnowsze artykuły:

  1. jak potrzeba to brać

OFERTY BANKÓW I INSTYTUCJI FINANSOWYCH

W naszym serwisie znajdziesz oferty najpopularniejszych banków i instytucji finansowych w Polsce.

OFERTY BANKÓW I INSTYTUCJI FINANSOWYCH

W naszym serwisie znajdziesz oferty najpopularniejszych banków i instytucji finansowych w Polsce.
Doradca KredytGO

DLACZEGO KredytGO?

Działalność portalu finansowego KredytGo.pl oparta na współpracy z najlepszymi doradcami kredytowymi, oferuje najnowsze i najciekawsze oferty online banków i instytucji finansowych.
 
Oferty, zebrane w jednym miejscu pozwalają Ci na szybki i trafny wybór produktu finansowego. Kredyt mieszkaniowy, kredyt samochodowy, kredyt konsolidacyjny czy może kredyt gotówkowy lub pożyczka chwilówka? W KredytGo.pl oprócz tych najpopularniejszych kredytów znajdziesz również: kredyt refinansowy, odnawialny. Jeśli chcesz oszczędzać lub inwestować w kredytGo.pl znajdziesz szeroką ofertę doradztwa finansowego, pomocnego w wyborze oferty rachunków i funduszy inwestycyjnych, lokat czy kont osobistych.
Przedsiębiorcom natomiast, serwis przygotował specjalne oferty kredytów i kart kredytowych dla firm, rachunków firmowych oraz leasingu i faktoringu.

Masz problem prawny z kredytodawcą? Szukasz porady finansowej? Sprawdź na stronach internetowych serwisu 7finanse.pl w kategorii "Porady Eksperta". Zadaj bezpłatnie pytanie ekspertowi portalu, a szybko uzyskasz porady prawne. Zapraszamy do zadawania pytań.